Planports, CRM ve ön muhasebe işlerini tek çatı altında buluşturuyor

KOBİ’lerin dijitalleşmesi için çok yolumuz var ama yeni girişimler bu alandaki yumurta-tavuk ilişkisini kırmak için adım atmaya devam ediyor. Planports.com, KOBİ’lerin iş süreçlerini dijital ortama taşımak için CRM ve ön muhasebe işlerini tek çatı altında sunuyor.

Planports’u ilk kez tanıtıyor olsa da yeni bir girişim sayılmaz. 2014 yılında Cevdet Can Kolcuoğlu tarafından kurulan girişim şu anda 6 kişilik bir ekiple yoluna devam ediyor. Toplamda 4 yıllık bir çalışmanın ardından bugünkü kapsamlı yapısına ulaşan Planports, CRM ve ön muhasebe işlerini tek platformda sunarak KOBİ’lerin ihtiyaçlarına tek noktadan yanıt vermek istiyor.

Aralık 2017 itibarıyla 1685 kayıtlı firma ile 5497 kayıtlı kullanıcıya hizmet veren Planports ile şirketler müşteri ilişkileri, satış yönetimi, ön muhasebe programı, iş takibi ve teklif hazırlama gibi konuları tek noktadan yönetebiliyor. Dolayısıyla müşteri kazanımının ilk anından son anına kadar KOBİ’lerin yardımcısı olma potansiyelini barındırıyor. Planports ile müşteri ilişkileri yönetimi yapılabildiği gibi şirket içi sosyal paylaşımlar ve duyurular da yapabiliyor.

Antalya’dan dünyaya açılmak istiyor

Antalya merkezli girişimin öncelikli hedefi Türkiye’de en beğenilen ve yaygın kullanılan CRM ve Ön Muhasebe platformlarından biri olmak. İngilizce dil desteğine de sahip girişimin bir sonraki planıysa yurtdışına açılmak ve yerli bir SaaS platformunu dünya pazarında satışa sunmak. Ekibin ve ürünün yeni pazarlara hazır olduğunu düşündüğümüzde yurt dışı pazarına açılacaklarını söyleyen Cevdet Kolcuoğlu, “En aka motivasyonumuz  yurt dışı pazarında başarı elde etme hedefi. Bu nedenle sistemi çift dilli (İngilizce-Türkçe) geliştirmeyi sürdürüyoruz.” diyor. Kullanıcı art bildirimlerini dinleyerek sürekli daha iyi bir platform geliştirmeye çalıştıklarını da ekliyor.

İlk ay ücretsiz kullanım

Henüz Planports’un mobil uygulaması yok ancak platformu mobil uyumlu olarak kullanmak mümkün. İlk ay için ücretsiz ve sınırsız kullanım hakkı veren Planports’ta müşteri bilgilerinden satış fırsatlarına, satış tekliflerinden toplantılara kadar bir çok araç bir arada sunuluyor. Ön muhasebe tarafında da fatura, kasa, banka, çek senet, ödeme ve tahsilat işlemleri kolaylıkla yapılabiliyor. İlk ay sonrasında ise 60 TL / ay ücretle 3 kişilik bir ekip Planports’u kullanabiliyor. Her ek kullanıcı içinse aylık 20 TL talep ediliyor.

Girişte de bahsettiğim gibi küçük ve orta ölçekli işletmelerin dijitalleşmesinde de yumurta-tavuk ilişkisi laf konusu. KOBİ’lerin dijitalleşmesi için uygun maliyetli ve kullanışlı SaaS girişimlerinin artması, bu girişimlerin artması içinse KOBİ’lerin SaaS müşterisi olmaya razı olması gerekiyor. Bu alandaki girişimlerin sayılarının artması bu kısır döngüyü kırabilir ve KOBİ tarafındaki dijitalleşmeyi hızlandırabilir. 2018’in de bu anlamda önemli bir yıl olacağına inanıyorum. Planports’u incelemek için planports.com‘u ziyaret edebilir, bu dikeydeki yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel
Türkiye’de son 5 yılda 22 girişimi mezun eden Founder Institute, 170 şehirde hizmet veriyor

ilk satıştan büyüme aşamasına kadar bütün adımları yaşatan ve destek olan dünyanın en aka teknoloji girişim hızlandırma programlarından biri olan Founder Institute, geçtiğimiz 5 yılda ülkemizde 22 girişimi mezun etti. 2009 yılında Silikon Vadisi’nde kurulan ve 2012 yılında ülkemizde hizmet vermeye başlayan Founder Institute, global olarak toplamda 2 bin 300 teknoloji girişimin …

Genel
Kurumlar için finans uygulamaları geliştiren Devexperts, 25 bin son kullanıcıya ulaştı

Michael Babushkin tarafından 2002 yılında Almanya’da kurulan Devexperts, 2016 yılında Türkiye’te giriş yaptı. Michael Babushkin’in yanı sıra Fırat Gürler önderliğinde ülkemizde hizmet veren Devexperts, Antalya Teknokent’te 5 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Devexperts’in global olarak 400 kişilik bir ekibe sahip olan Devexperts, ülkemizde geliştirdiği çözümler sayesinde 25 bin son kullanıcıya ulaştı. Finans çözümleri sunuyor Temelde kurumların …

Genel
25 bin kullanıcıya ulaşan MutluBiEv’in 2017 yılı nasıl geçti?

Ev ve iş yerleri için profesyonel temizlik hizmetleri sunan ve yurt dışına açılmayı planlayan MutluBiEv, 2017 yılını 25 bini aşkın kullanıcı ile kapattı. Geçtiğimiz yıl Vodafone, İş Bankası, Zubizu, Vestel ve BKM gibi önemli firmalarla iş birliklerine imza atan MutluBiEv, 2018 yılında da müşterilerine yönelik iş birliklerine devam edecek. 2017 yılında hem Android …