Mikro işletmeler için ön muhasebe servisi EkoHesap

Şahıs ve en fazla 20 çalışana sahip olan limited veya anonim firmalar için geliştirilen bir ön muhasebe servisi olan EkoHesap, bulut tabanlı bir web uygulaması olarak hizmet veriyor. Geçtiğimiz yıllarda Uzmanvergi.com ile karşımıza çıkan Mehmet Akif Baykal ve Hakan Şenöz tarafından kurulan EkoHesap, toplamda 7 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında kurulan ve yaklaşık 2 hafta önce kullanıma sunulan EkoHesap, firmalara gelir ve giderlerini belirterek ön muhasebelerini kolayca tutabilme imkanı sunuyor. Ön muhasebelerini tutarken ödeyecekleri bütün vergileri (KDV, Muhtasar, Geçici, Gelir) ve çalışan bordrolarını hesaplama olanağı da sunan girişim, kolay kullanımı sayesinde ön plana çıkıyor.

Diğer uygulamalardan farklı olarak sektörden kullanılan terimler kullanılarak geliştirilen platform içinde müşteri satış faturası, tedarikçi iade faturası, işçi maaş avansı gibi terimler kullanılmış. Yaklaşık 1 yıl içinde geliştirilen EkoHesap, 2 hafta gibi kısa bir sürede 137 demo kullanıcınsa da ulaştı.

İki farklı paket seçeneği

Uygulamanın en aka avantajı ise serbest mali müşavirlerin firmaya yaptığı aylık ziyaretlerini ortadan kaldıracak olması. Mali müşavirlerin sadece müşterilerinin girdiği verileri kontrol etmeleri ve onaylayıp beyan etmeleri yeterli olacak. Hem ülkemizde hem de yurt dışında pek fazla rakibe sahip olan EkoHesap’ın en aka rakipleri ise Paraşüt, Bizimhesap ve Nkolayofis.

Kolay kullanımı ve komple muhasebe uygulaması olması ile rakiplerinin önüne geçmeyi hedefleyen EkoHesap, kullanıcılarının yasal defterleri, vergileri (KDV, Muhtasar, Geçici, Gelir) ve bordroları olmak üzere bütün muhasebe işlemlerini yapabilmelerine imkan veriyor.

Bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan EkoHesap, başlangıç ve profesyonel olmak üzere iki farklı paket seçeneği sunuyor. Başlangıç paketinin 35, daha fazla özelliğe sahip olan profesyonel paketinin ise aylık olarak 58 TL fiyat etiketine sahip olduğunu da belirtelim.

Firmaların mali müşavirlerle olan çalışma biçimini değiştirmek için yola çıkan EkoHesap, yıl sonuna kadar 1000 üyeye sahip olmayı hedefliyor. Servisine yeni özellikler de katacak olan EkoHesap, stok modülünün detaylandırılması, e-fatura özelliği ve mali müşavir modülünün geliştirilmesi gibi yenilikler kazanacak.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel
Türkiye’de son 5 yılda 22 girişimi mezun eden Founder Institute, 170 şehirde hizmet veriyor

ilk satıştan büyüme aşamasına kadar bütün adımları yaşatan ve destek olan dünyanın en aka teknoloji girişim hızlandırma programlarından biri olan Founder Institute, geçtiğimiz 5 yılda ülkemizde 22 girişimi mezun etti. 2009 yılında Silikon Vadisi’nde kurulan ve 2012 yılında ülkemizde hizmet vermeye başlayan Founder Institute, global olarak toplamda 2 bin 300 teknoloji girişimin …

Genel
Kurumlar için finans uygulamaları geliştiren Devexperts, 25 bin son kullanıcıya ulaştı

Michael Babushkin tarafından 2002 yılında Almanya’da kurulan Devexperts, 2016 yılında Türkiye’te giriş yaptı. Michael Babushkin’in yanı sıra Fırat Gürler önderliğinde ülkemizde hizmet veren Devexperts, Antalya Teknokent’te 5 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Devexperts’in global olarak 400 kişilik bir ekibe sahip olan Devexperts, ülkemizde geliştirdiği çözümler sayesinde 25 bin son kullanıcıya ulaştı. Finans çözümleri sunuyor Temelde kurumların …

Genel
25 bin kullanıcıya ulaşan MutluBiEv’in 2017 yılı nasıl geçti?

Ev ve iş yerleri için profesyonel temizlik hizmetleri sunan ve yurt dışına açılmayı planlayan MutluBiEv, 2017 yılını 25 bini aşkın kullanıcı ile kapattı. Geçtiğimiz yıl Vodafone, İş Bankası, Zubizu, Vestel ve BKM gibi önemli firmalarla iş birliklerine imza atan MutluBiEv, 2018 yılında da müşterilerine yönelik iş birliklerine devam edecek. 2017 yılında hem Android …