Küçük işletmeler için GIF oluşturmanın kolay yolu Shout

 

Geçtiğimiz yıllarda GIF sosyal medyanın en gözde içerik türlerinden biri olarak öne çıkıyordu. Son zamanlarda gerek Facebook’un bazı sayfalarda GIF desteğini video formatına çekmesi, gerekse markaların bu trendden sıkılması sosyal medyacıların gözünde GIPHY gibi üçüncü parti çözümleri art plana atmış olabilir. Yine de henüz GIF’ten vazgeçemeyen markalar ya da GIF ile anlam bulan etkileşimli içerikler varlığını sürdürüyor.

7 Ocak tarihinde Product Hunt’ta günün 3 numaralı ürünü seçilen Shout, sosyal medya paylaşımları için kullanıcıların kolayca GIF oluşturmasını sağlıyor. Shout’u GIPHY gibi diğer üçüncü parti GIF hazırlama platformlarından ayıran ise sadeliği.

Shout’un kurucusu Graham Macphee tarafından hazırlanan siteyi ziyaret ettiğinizde, basit ve kullanışlı bir tasarımla karşılaşıyorsunuz. Alt alta konumlandırılmış iki farklı slaytın ilkinde “Harika bir şey yaz…” ibaresi sizi yönlendirirken ikinci slaytta: “Başka bir şey yaz…” ifadesi yer alıyor. Böylece işe nereden başlamanız gerektiğini de hemen kavramış oluyorsunuz.

İki slaytta da art plan rengini ve fontu değiştirebiliyor dilerseniz görsel ekleyebiliyorsunuz. İstediğiniz değişiklikleri yaptktan sonra ise GIF yarat seçeneğine basarak sosyal ağlarda paylaşabileceğiniz GIF’e kavuşuyorsunuz. GIF’in size bir link yerine dosya olarak iletildiğini de belirtelim.

Shout, Graham Macphee’nin hazrladığı araçlarda öncelik olarak gördüğü basitlik anlayışından nasibini almış durumda. Ancak bu aracın basitliği, esnekliğini kısıtlıyor. Örneğin Shout sadece 3 font seçeneğine sahip, onlar da tahmin edebileceğiniz üzere Bold, Italic ve Normal. Onun yanı sıra Shout’un video desteğine sahip olmaması da ciddi bir eksik olarak değerlendirilebilir.

Yine GIPHY ve üçüncü parti video sitelerinde sıkça rastladığımız GIF’in hızını ayarlama gibi seçenekler de ne yazık ki Shout’ta bulunmuyor. Bu nedenle Shout’u sosyal medyacıların hayatını kolaylaştıracak bir site olarak önermek çok da doğru olmaz. Ancak dijital dünyadan görece daha uzak olan küçük işletme sahiplerinin kolaylıkla kullanabileceği bir çözüm olduğunu söylemek mümkün.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel
Türkiye’de son 5 yılda 22 girişimi mezun eden Founder Institute, 170 şehirde hizmet veriyor

ilk satıştan büyüme aşamasına kadar bütün adımları yaşatan ve destek olan dünyanın en aka teknoloji girişim hızlandırma programlarından biri olan Founder Institute, geçtiğimiz 5 yılda ülkemizde 22 girişimi mezun etti. 2009 yılında Silikon Vadisi’nde kurulan ve 2012 yılında ülkemizde hizmet vermeye başlayan Founder Institute, global olarak toplamda 2 bin 300 teknoloji girişimin …

Genel
Kurumlar için finans uygulamaları geliştiren Devexperts, 25 bin son kullanıcıya ulaştı

Michael Babushkin tarafından 2002 yılında Almanya’da kurulan Devexperts, 2016 yılında Türkiye’te giriş yaptı. Michael Babushkin’in yanı sıra Fırat Gürler önderliğinde ülkemizde hizmet veren Devexperts, Antalya Teknokent’te 5 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Devexperts’in global olarak 400 kişilik bir ekibe sahip olan Devexperts, ülkemizde geliştirdiği çözümler sayesinde 25 bin son kullanıcıya ulaştı. Finans çözümleri sunuyor Temelde kurumların …

Genel
25 bin kullanıcıya ulaşan MutluBiEv’in 2017 yılı nasıl geçti?

Ev ve iş yerleri için profesyonel temizlik hizmetleri sunan ve yurt dışına açılmayı planlayan MutluBiEv, 2017 yılını 25 bini aşkın kullanıcı ile kapattı. Geçtiğimiz yıl Vodafone, İş Bankası, Zubizu, Vestel ve BKM gibi önemli firmalarla iş birliklerine imza atan MutluBiEv, 2018 yılında da müşterilerine yönelik iş birliklerine devam edecek. 2017 yılında hem Android …